Rulo Çim İstanbul, Rulo Çim Nedir?

Otomatik Sulama Sistemleri

Cuma, Mayıs 18th, 2018
Otomatik sulama sistemi, bitkilerin sağlıklı ve düzenli olarak sulanması için imal edilen boruların,vanaların, elektriksel bağlantıların ve sprinklerin komple bir birleşiminden oluşan sistemlerdir. Bu sistemleri oluşturmak için mevcut bitkilerinizin yada peyzaj projeniz göz önünde bulundurulmalı. Alandaki bitkilerin ve toprağın su gereksinimini karşılayacak şekilde sistem ayarlanmalıdır. Bu hesaplamaları yaparken firmamızdan yada peyzaj mimarlarından destek alabilirsiniz. (Otomatik sulama sistemi projesini çizecek mimarın deneyimli olmasına özen göstermelisiniz.)

OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ AVANTAJLARI NELERDİR.

Sulama miktarlarında %30za kadar su tasarrufu sağlanmakta ve düzenli sulama sayesinde bitkilerin mantar vb. hastalıklara yakalanmasına ve düzensiz sulamadan kaynaklanan bitkilerin kurumasının büyük bir ölçüde önüne geçilmektedir.Otomatik Sulama Sistemi, insan gücü ve zaman tasarrufu sağlayarak kendini kısa bir sürede amorti etmektedir. Sistemin sağlıklı çalışması için profesyonel uygulama büyük önem taşımaktadır.

Günlük hayattan bir örnek verecek olursak bir bahçıvanınız var ama otomatik sulama sisteminiz yok. Bu bahçe bahçıvan tarafından sulanmaktadır, bu personelin herhangi bir sebepten dolayı aşırı sıcaklarda bahçeye gelemediğini düşünelim bu durumda bahçeniz susuz kalacak ve bitkileriniz kurumaya başlayacaktır. Bu gibi durumlara mahal vermemek için otomatik sulama sistemini öneriyoruz. Bitkileriniz istenilen saatte ve belli su oranları ile otomatik olarak sulanacak ve bitkileriniz hızlı ve sağlıklı şekilde büyüyeceklerdir.

Otomatik Sulama Sistemi Nasıl Kurulur?

Kurulacak otomatik sulama sistemi, bir depo ve hidrofor tarafından beslenecek olup bitki yapısı ve mevsimsel değişikliklere göre tek noktadan program yapılabilen tipte tam otomatik olarak dizayn edilmektedir. Sahadaki çim alanlar springler, çalı ve yer örtücüler ise damlama hatları ile sulanmaktadır. Su deposundaki bir hidrofor tarafından beslenen ve tüm sahayı çevreleyen polietilen borularla suyun dağılımı sağlanmaktadır.