Rulo Çim İstanbul, Rulo Çim Nedir?

Hazır Çim Sulama

Perşembe, Mayıs 17th, 2018

Günümüzde yeşil alan oluşturma ve peyzaj düzenlemesi yapma isteği olan tüm yerleşkelerin, iş tesliminden sonraki en önemli kaygılarından biri de hazır çim sulama işlemi olmaktadır. Firmamızın teslim ettiği tüm işlerde hazır çimlerin nasıl sulanacağı ile ilgili tüm teknik detaylar anlatılmaktadır. Hazır çimlerin ilk yerleştirildiği günden, sonraki günlere kadar ve daha da sonra yaz sıcaklarına kadar nasıl sulanması gerektiği ile ilgili bilgiler ziraat mühendislerimiz ve teknisyenlerimiz tarafından sizlere aktarılmaktadır.

Hazır çim sulama konusu daha çimlerin ilk serilmeye başladığı andan itibaren önemlidir. Çimlerin serildiği anda bol su ile sulanması, kökün kendini kalıcı olarak salması ve alt taraftaki toprağı tutması için hayati önem taşır. Aksi takdirde hazır çim bir veya iki günde kuruyabilmektedir. Bu işle düzenli ilgilenecek bir çalışanın veya personelin bulunması çok önemlidir. Taşıma suyla değirmen dönmeyeceği gerçeğinden hareketle hazır çimin sulanması için mutlaka bir sistem oluşturulmalıdır.

Hazır çim sulama yöntemi yağmurlama veya salma su ile olabilir. Yeter ki yeterli miktarda sulama yapılabilsin. Suyun çimin en alt katmanına kadar ulaşması gerekir ki kökler ıslansın ve büyüme sürsün. Hazır çim sulaması akşam güneşinin kaybolmasıyla birlikte yapılmalıdır.

Rulo Çim Ömrü

Rulo çim ömrü iyi bakıldığı ve sulandığı takdirde 15 yıla kadar uzayabilmektedir. Sağlam bir zemin, iyi bir sulama ve teknik bir biçme-gübreleme işlemi ile beraber, hazır rulo çimlerin ömrü 15 yıl sürebilmektedir. Sabahın erken saatlerinde yapılacak bir biçmede, çim uzunluğu yüzeyde 5 cm kadar kalmalıdır. Sulama işlemi ise akşam yapılsa daha sağlıklıdır.

Doğru gübrenin seçimi için firmamız gerekli teknik detayı sağlamaktadır. Çim ile ilgilenecek kişi ya da kişilere uygulamalı eğitim verilmektedir. İlgili kişinin çim serilirken orada hazır bulunması ve işlemleri takip etmesi, sonraki süreçler için ok faydalı olmaktadır.

Hazır Çim Döşeme Fiyatları

Hızlı ve sağlıklı çim yetiştirme çalışmalarında önder olan firmamız hazır çim döşeme fiyatları konusunda müşterilerimiz ile karşılıklı anlayış ve hoşgörü temelinde görüşmeler gerçekleştirmektedir. Hazır çim döşeme fiyatları, siz değerli müşterilerimizin mali yapısı da düşünülerek çeşitli dönemlerde revize edilebilmektedir. Dönem dönem oluşturduğumuz kampanyalarımızdan haberdar olmak için bizi izlemeye devam ediniz.

Hazır çim döşeme fiyatları günün şartlarına göre değişebilmektedir. Ancak önceden yapılmış bir anlaşma söz konusu ise şartlar ne kadar değişirse değişsin, müşterimizin aleyhine olacak hiçbir gelişmeyi yansıtmıyoruz. Söz ağızdan bir kez çıkar düsturu ile bilinçlenmiş personelimiz ile memnun ayrılmanız için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz.

Rulo Çim Zemin Hazırlama

Sulak tarlalarda yetiştirilen hazır çimlerin satışı gerçekleştiğinde, yerleştirileceği zeminin rulo çim zemin hazırlama ilkelerine göre düzenlenmesi çok önemlidir. Çim gibi bakıma muhtaç bir bitkinin iklim koşullarından etkilenmemesi ve serildiği yere çabuk adapte olabilmesi için zemininin elenmiş ve gübrelenmiş topraktan oluşması yaşamsal derecede önemlidir. Elenmiş ve gübresi karıştırılmış toprağın silindir ile yerleştirilmesi çok mühimdir.

Rulo çim zemin hazırlama işlemini kendi personelimiz gerçekleştirmektedir. Hazır çimleri sağlıklı ve yaşayan bir şekilde teslim ettikten sonra gerekli bakımı ve sulanması konusunda, arkamızda eğitilmiş bir personel bırakıyoruz. Tüm detayları anlattığımız personelin değişmesi durumunda yeni başlayacak görevliye de hizmet içinde eğitim ve rehberlik çalışmasını da gerçekleştiriyoruz.

Emek harcayıp bitirdiğimiz rulo çim zemin hazırlama işleminden sonra, başka bir alanda yetiştirdiğimiz çimleri birer metrekare genişlik ve 5 cm derinlik ile sermeye başlıyoruz. Dikkatli bir şekilde serdiğimiz çim kalıpları arasında boşluk olmamasına özen gösteriyoruz. Serdikten hemen sonra da kalıp çimlerin üzerinden de silindir ile geçiyoruz ve akabinde bol sulama işlemini sağlıyoruz.