Rulo Çim İstanbul, Rulo Çim Nedir?

Festuca Arundinacea

Perşembe, Mayıs 17th, 2018

Kamışsı yumak ismi ile de bilinen festuca arundinacea en nemli bölgeler için dizayn edilmiş, sıcak iklimlerde rahatlıkla kullanılabilen çim türüdür. Kuraklık şartlarında da yeşilliğini kaybetmeyen, kökü sağlam kalan bu çim türü ülkemizin güney kıyıları ile deniz kenarında olan nemli yerleşim bölgelerinde sıkça tercih edilir. Sıcak iklimlerde kullanımı yaygındır ancak soğuk iklimlerde de oldukça dayanıklıdır. Üzerine basıldığında ve çiğnendiğinde dayanıklı olması tercih edilme sebeplerinden biri olmaktadır.

Festuca arundinacea en çok golf sahalarında kullanılmaktadır. İnce sayılmayacak yaprağı, muhteşem örtü yeteneği ve çayırımsı özelliği ile golf sahalarının vazgeçilmez çim türü olmaktadır.

Festuca arundinacea özellikleri

En çok bilinen festuca arundinacea özellikleri, koyu yeşil renkli olması, dayanıklılık seviyesinin yüksek olması, gölgeye ekilebilmesi ve gayet iyi sonuç alınması ve çim karışımlarından rahatlıkla kullanılabilmesidir.

Farklı sonuç alınmak istenen yeşillendirme çalışmalarında çim tohumlarının karıştırılıp yetiştirilmesi çok sık yapılan bir uygulamadır. Farklı çim tohumlarının özellikleri ile festuca arundinacea özelliklerinin güçlü yanları kullanılıp, ortaya mükemmel sonuçlar veren, harika bir renk cümbüşü yaratan, göze hitap eden bir sonuç çıkmaktadır.

Festuca arundinacea fiyatı

Peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarının maliyet hesaplamasında, bu çim türü tercih edildiğinde festuca arundinacea fiyatı da dahil edilmektedir. Firmamızın müşteri memnuniyetini esas alan fiyat politikasını gördükten sonra, ticari alanda neden bu kadar çok tercih edildiğimizi anlayacaksınız. Farklı özeme seçenekleri ve cazip indirimlerimizle hizmetinizdeyiz.

Festuca arundinacea fiyatına, çim tohumu kullanılarak yapılan yetiştirme, ilgili alana yerleştirme ve teknik eğitim de dahil olmaktadır. Çim ekimi, biçimi, bakımı ve gübreleme konularında, ilgili çalışanlara tüm teknik detaylar aktarılmaktadır. Böylece hem bizim ürünümüz hem de sizin yatırımınız uzun yıllar gururla sergilenebilmektedir.

Festuca arundinacea tohumu

Çim karışımı yapılacağı zaman festuca arundinacea tohumu da bu karışımın içine dahil edilmektedir. Farklı kulanım amaçları için farklı oranlarda tohumlar karışımın muhtevasını oluşturmaktadır. Soğuk iklimler için, engebeli zeminler için, nemli bölgeler için, yıpranma seviyesi için düşünülen karışımlarda, farklı özellikteki çim tohumları ekilir ve ortaya muazzam bir sonuç çıkar. Tabi bu sürecin alanında profesyonelleşmiş ekiplerce yapılması da çok önemlidir.

Festuca arundinacea tohumu zemine sadece 1,5 – 2 cm derinliğe ekilir. En iyi sonuçlar bu derinlikte alınmaktadır. Bu türün bakımı da oldukça kolaydır.